Oslavy Masarykovy univerzity vyvrcholily festivalem MUNI100

Oslavy stého výročí Masarykovy univerzity vyvrcholily v sobotu 15. června 2019 festivalem MUNI100, který se konal na brněnském výstavišti. Program nabídlo všech devět fakult. Návštěvníci měli možnost vidět, jak vypadá univerzita v současnosti, na výstavišti si mohli poslechnout několik hudebních kapel včetně Vojtěcha Dyka s B-Side Bandem. Za Jihomoravský kraj přítomné na festivalu pozdravil náměstek hejtmana Martin Maleček.

Oslavy začaly odpoledne, jejich součástí bylo i předání bronzových medailí stovce absolventů, které vybraly jednotlivé fakulty. Každá fakulta připravila vlastní program pro absolventy i pro veřejnost pod názvem Den absolventů. Návštěvníci mohli mimo jiné nahlédnout do výzkumného centra CEITEC nebo se zúčastnit přednášky o netopýrech.

V letošním roce si připomínají svá výročí vzniku tři brněnské univerzity. Kromě Masarykovy univerzity má 100 let i Mendelova univerzita, která slavila ve stejný den v kampusu v Černých Polích a návštěvníkům nabídla prohlídky prostor univerzity a Mendel Fest, kde vystoupila například Aneta Langerová. 120 let si připomínají na Vysokém učení technickém, oslavy se uskutečnily už na konci května. Všem třem univerzitám byl věnovaný i závěrečný ohňostroj letošní přehlídky Ignis Brunensis. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK