Hejtman ve Šlapanicích přivítal jezdce charitativní akce Na kole dětem

Letošní jubilejní 10. ročník charitativní cyklistické akce Na kole dětem, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných pacientů, se pomalu chýlí ke konci. V dojezdu 125 kilometrů dlouhé 9. etapy z Hodonína do Šlapanic jezdce před šlapanickým gymnáziem přivítal hejtman Bohumil Šimek. Peloton v sobotu 8. června zamíří do Znojma, kde letošní etapová akce končí.

Hejtman Šimek vyzdvihl především roli známého jezdce na vysokém kole Josefa Zimovčáka, který je hlavní postavou, jež za tímto charitativním podnikem stojí. „Hlavním hybatelem celé cyklotour je Josef Zimovčák a spolu s ním řada partnerů i desítky, možná stovky neviditelných pomocníků, bez kterých by se takováto akce nemohla uskutečnit. Děkuji opravdu všem, kdo se na organizaci této cyklotour – letos od Aše po Znojmo – podílejí,“ složil hold organizátorům cyklotour hejtman Šimek. Etapu do Šlapanic několikanásobný mistr světa v jízdě na historickém kole pro zranění způsobená pádem neabsolvoval.

V letošním ročníku si jezdci pelotonu „naložili“ do nohou včetně prologu celkem 1294 kilometrů. Výtěžek tradiční charitativní akce putuje na pomoc onkologicky nemocným dětem. Více podrobností o cyklotour Na kole dětem naleznete zde: www.nakoledetem.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK