Brněnská hvězdárna a planetárium hostí festival Fulldome

Téměř padesátka digitálních pořadů přibližujících vesmír i nejrůznější kouty naší planety je ode dneška (středa 5. června 2019) k vidění v rámci přehlídky Fulldome festival Brno 2019. Letošní 5. ročník festivalu, který v prostorách Hvězdárny a planetária Brno potrvá do 7. června, zahájil hejtman Bohumil Šimek.

„Hvězdárna a planetárium Brno patří už několik desetiletí k fenoménům jihomoravské metropole. Díky jejím aktivitám a projektům se daří popularizovat nejrůznější přírodní vědy. I proto si jižní Morava upevňuje své místo jedničky a lídra mezi našimi regiony v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací,“ konstatoval hejtman Bohumil Šimek.

Na Fulldome Festival Brno 2019 se přihlásilo 66 filmů z 21 států světa. Nakonec bylo vybráno 49 snímků, jejichž celková délka má 1212 minut. Jedná se o přehlídku nejnovějších vzdělávacích pořadů pro digitální planetária. Půjde přitom pouze o horké novinky, pořady, které ve světě vznikly v posledním roce. Na odbornou část plynule naváže DigiFest v sobotu 8. června a v neděli 9. června, během něhož může i veřejnost spatřit ty nejlepší pořady z Fulldome Festivalu.

Podrobnosti o festivalu naleznete na: www.fulldomefestivalbrno.com  .

foto JMKfoto JMKfoto JMK