Jižní Morava se představila ve Lvově

Ve dnech 23. - 25. května 2019 se uskutečnila pracovní cesta představitelů Jihomoravského kraje do ukrajinského Lvova. Cílem návštěvy delegace, kterou vedla radní Jana Pejchalová, byla účast na „Českých dnech ve Lvově 2019“. Akci pořádala Lvovská Oblastní státní administrace společně s Jihomoravským krajem a Generálním konzulátem ČR ve Lvově.

Kraj na prezentaci představil tradiční kulturu jižní Moravy (modrotisk, paličkovanou krajku), nechyběla ochutnávka regionálních potravin a jihomoravských vín. V budově Lvovské administrace se představila výstava fotografií Radka Severy „Moravské Toskánsko“. Jihomoravská delegace se v průběhu návštěvy setkala s představiteli oblasti (např. náměstkem gubernátora Rostislavem Zemlinskim) a generálním konzulem ČR ve Lvově Pavlem Peškem.

Druhý den zahájilo položení květin u pomníku TGM. Následně se uskutečnilo jednání na lvovské radnici, které bylo věnováno především oblasti školství. Ukrajinská strana zde projevila zájem o návštěvu odborníků na vzdělání, zajímá je například systém „vzdělávacích mimoškolních laboratoří“ (VIDA! nebo FabLab).

foto JMKfoto JMKfoto JMK