Hejtman Šimek jednal s vedením Ukrajinského svazu obchodu a průmyslu

Především jako region vědy, školství a inovativního výzkumu představil hejtman Bohumil Šimek Jihomoravský kraj vedení Ukrajinského svazu obchodu a průmyslu (USPP). Jednání s delegací vedenou prezidentem svazu Anatolijem Kinachem (premiér Ukrajiny 2001 – 2002) se uskutečnilo v úterý 28. května 2019 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu.

„Jihomoravský kraj na Ukrajině úzce spolupracuje především se Lvovskou oblastí, se kterou má od května minulého roku podepsánu dohodu o spolupráci mezi oběma regiony. Předmětem této dohody je rozvoj spolupráce mezi oběma stranami v oblasti ekonomiky a obchodu, zemědělství, péče o zdraví, vzdělávání, kultury, sportu nebo turistického ruchu,“ upřesnil hejtman Bohumil Šimek. Jak následně konstatoval, Jihomoravský kraj a Lvovská oblast již projevily zájem o otevření leteckého spojení mezi Brnem a Lvovem, výměnu studentů a pedagogů mezi brněnskými a lvovskými univerzitami nebo vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, zejména v oblasti rehabilitační péče.

Lvovská oblast se v rámci expozice Jihomoravského kraje zúčastňuje veletrhu turistických možností v regionech Regiontour. V průběhu minulého týdne se také uskutečnila prezentace kraje na akci s názvem České dny ve Lvově 2019 a na přelomu května a června účastní specializovaní lékaři ze Lvova koloproktologickou konferenci v Brně.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK