Vedení kraje jedná o dalších možnostech pro udržení Grand Prix ČR v Brně

Na základě posledního rozhodnutí vlády nepodpořit Grand Prix ČR potřebnou částkou ve výši 65 milionů Kč, která je nutná na dofinancování zalistovacího poplatku promotérovi MOTO GP (společnosti DORNA SPORTS, S.L.), jednali v posledních dnech hejtman Bohumil Šimek a náměstkyně hejtmana Taťána Malá intenzivně s ministry, vedením města Brna a také se společnostmi, které se na pořádání tohoto prestižního sportovního závodu podílejí již mnoho let. Hlavním cílem bylo najít řešení, které by umožnilo udržet Moto GP v České republice i v následujících letech.

„Po rozhodnutí vlády v podstatě nepodpořit Velkou cenu v Brně bylo jasné, že za takových podmínek není možné tuto akci v České republice dále udržet. Prakticky okamžitě se na mne sneslo množství dotazů a reakcí lidí, kteří nechápou spory kolem financování této akce a je pro ně nepředstavitelné, že by mohla skončit úplně. Kromě intenzivních jednání se členy vlády jsme s bývalým primátorem Vokřálem a náměstkyní Malou několikrát jednali i s vedením Automotodromu. Výsledkem je nabídka Automotodromu podílet se do budoucna na provozních nákladech celé akce, a to až do výše 5 milionů korun ročně. To samozřejmě není jediné řešení a chceme znovu jednat s premiérem Babišem o zajištění celé akce,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

„Jihomoravský kraj udělá všechno pro to, aby tento svátek všech milovníků motoristického sportu se slavnou historií mohl být v České republice zachován. Možnosti města i kraje jsou opravdu omezené, přesto však navrhujeme podpořit letošní ročník částkou dalších 5 milionů korun (2,5 mil. Kč JMK a 2,5 mil. Kč město Brno). To je ale opravdu hraniční suma, já však přesto věřím, že bude oběma zastupitelstvy schválena. Kraj i město akci podporují, a to napříč politickým spektrem. Moto GP svým významem přesahuje hranice jižní Moravy, jde o akci na úrovni ČR, která nám přináší mezinárodní prestiž,“ dodala náměstkyně hejtmana Taťána Malá.