Studenti vypracovali analýzy výkonnosti a potřebnosti sociálních služeb v kraji

Studenti Mendelovy univerzity v Brně vypracovali analýzy výkonnosti a potřebnosti sociálních služeb na jihu Moravy. Prezentací zápočtových prací na toto téma se v úterý 21. května 2019 v prostorách univerzity zúčastnil náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Analýza příjemců dotací v oblasti sociálních služeb (s výjimkou pobytových zařízení) a jiných sociálních aktivit, byla výsledkem prací studentů Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií. Prezentací výsledků zápočtových prací se náměstek Šlapal zúčastnil spolu se zástupci neziskových organizací. „Vítám toto napojení univerzity a jejích studentů do velmi důležité činnosti, kterou tato analýza výkonnosti potřebnosti sociálních služeb představuje. Beru to jako zahájení spolupráce v oblasti, kterou akademická sféra zatím příliš nereflektovala,“ vyzdvihl aktivity studentů náměstek Šlapal. „Jen ze závěrů těchto prací vyplývá, že požadavky našeho kraje vůči Ministerstvu práce a sociálních věcí jsou zcela oprávněné a doložitelné,“ shrnul výsledky studentských prací Marek Šlapal.

Již v dopoledních hodinách se náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí sešel v prostorách brněnského sídla krajského úřadu se zástupci města Brna a obcí s rozšířenou působností okresu Brno-venkov. Cílem setkání bylo projednání rozvoje sociálních služeb v regionu. „Především šlo podmínky pro další rozvoj pečovatelských služeb, které umožňují seniorům zůstat co nejdéle domácím prostředí,“ konstatoval náměstek Šlapal. Jak následně dodal, podobné schůzky k tomuto tématu se uskuteční i se zástupci radnic a obecních úřadů ostatních okresů kraje.

foto JMKfoto JMKfoto JMK