Kraj opraví mosty na Fryčajově v Brně a průtah Valtrovicemi

O opravách mostů přes náhon a přes řeku Svitavu na ulici Fryčajova v Brně a více než půlkilometrového úseku silnice II. třídy ve Valtrovicích na Znojemsku rozhodli na svém dnešním (20. května 2019) zasedání radní Jihomoravského kraje. Celkem plánované rekonstrukce vyjdou na necelých 55 milionů korun (bez DPH).

„U mostů na Fryčajově opravíme nosné konstrukce obou mostů a položíme nové železobetonové desky a izolaci. Mosty dostanou i nové osvětlení. Rekonstrukce mostů v Jihomoravském kraji jsou pro nás v posledních letech absolutní prioritou,“ shrnul první z plánovaných akcí náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Začít s pracemi by se podle něj mohlo kolem února příštího roku. Oprava obou mostů přijde podle odhadů na více než 29 milionů korun.
Ve Valtrovicích se dočká opravy 665 metrů dlouhý úsek silnice II/408. „Upravíme šířku silnice podle standardů, opravíme autobusové zálivy i zastávky a zbuduje se též nová kanalizace,“ popsal Hanák stavbu, která by měla odstartovat již letos v září. Na akci s odhadovanými náklady téměř 26 milionů korun přispěje obec více než 2,7 milionu. Zbytek doplatí kraj z dotací Integrovaného regionálního operačního programu a vlastního rozpočtu.