Den otevřených dveří se nesl ve stylu osmdesátých let

V duchu 80. let se nesl sobotní (18. května 2019) Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Akce se již potřetí uskutečnila v rámci Brněnské muzejní noci.

Po zahájení, kterého se ve foyer úřadu ujal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, mohli návštěvníci až do nočních hodin absolvovat komentované prohlídky reprezentačních místností – navštívili tak nejen sál zastupitelstva, místnost rady, ale také pracovnu hejtmana nebo reprezentační zasedací místnost. Zpřístupněna byla i střecha budovy krajského úřadu, kde si zájemci mohli prohlédnout krajskou včelnici. Pod názvem Návrat do 80. let byla pro děti a rodiče připravena zážitková cesta úřadem.

Ve foyer úřadu probíhal po celou dobu Dne otevřených dveří bohatý kulturní program, o který se postarali nejen studenti a žáci krajem zřizovaných škol, ale svoje hudební umění zde předvedli také zastupitelé Jihomoravského kraje.

V rámci Dne otevřených dveří krajského úřadu bylo možno také navštívit výstavu Překonej stěnu smrti o historii železné opony, nechyběly zde dětské tvořivé dílničky ani prezentace seniorpasů a rodinných pasů nebo Kanceláře JMK pro meziregionální spolupráci.

foto JMKfoto JMKfoto JMK