Delegace kraje v Zadaru

Jednáním se županem Zadarské župy Božidarem Longinem završila v pátek 26. dubna 2019 jihomoravská delegace vedená místopředsedou kontrolního výboru zastupitelstva Petrem Kuncem návštěvu v Zadarské župě.

Jihomoravský kraj nabídl partnerskému chorvatskému regionu technickou spolupráci na projektech a pozval místní tým na basketbalový turnaj Jersey Cup 2019. K tématům jednání v Zadarské župě patřil mj. další rozvoj v hospodářské či vědecko-technické spolupráce nebo výměnné pobyty studentů.

Pracovní cestu delegace zahájila ve středu 24. dubna pietním ceremoniálem na Ústředním hřbitově v Zadaru. Členové delegace také navštívili obec Vir, jejímž partnerským městem jsou Oslavany, a zúčastnili se slavnostního zasedání Zadarské župy u příležitosti 26. výročí vzniku župy a slavnostního otevření přístavu Gaženica. Přístav otevřela prezidentka Chorvatské republiky Kolinda Grabarová-Kitarovićová. V průběhu návštěvy delegace zavítala také do města Pag, kde proběhlo zahájení výstavy Moravské Toskánsko organizované Kanceláří JMK pro meziregionální spolupráci.

Se Zadarskou župou Jihomoravský kraj spolupracuje od roku 2007. 

foto JMKfoto JMK