Hejtman přijal italského velvyslance

O rozvoji spolupráce mezi Jihomoravským krajem a italskými regiony jednali v úterý 16. dubna 2019 v Brně hejtman Bohumil Šimek a velvyslanec Itálie v ČR Francesco Saverio Nisio. Italský velvyslanec zamířil na jih Moravy s delegací, ve které nechyběl ani viceprezident Italsko-české obchodní a průmyslové komory CAMIC Danilo Manghi nebo honorární konzul Itálie v Brně Pavel Zezula.

Jihomoravský kraj v Itálii úzce spolupracuje především se severoitalskými regiony a Toskánskem. V únoru letošního roku se například uskutečnila prezentace kraje v toskánské Florencii, v březnu byl za účasti představitelů kraje slavnostně otevřen nový Generální konzulát v Miláně, začátkem dubna se pak na jihu Moravy uskutečnila ve spolupráci s Obchodní komorou Itálie – Česká republika a Regionální hospodářskou komorou Brno podnikatelská mise. Italský velvyslanec informoval hejtmana o záměru zorganizovat v červnu letošního roku velkou podnikatelskou misi do ČR se zaměřením na inovativní sektor a vesmírné technologie.

Po jednání s hejtmanem Šimkem se velvyslanec Nisio setká také s italskými vědci v Mezinárodním centru klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny ICRC nebo s lektory italštiny na Masarykově univerzitě.

foto JMKfoto JMKfoto JMK