V Brně byl zasazen strom česko-francouzského přátelství

V areálu brněnské Otevřené zahrady pod Špilberkem byla zasazen strom česko-francouzského přátelství. Společně s Rolandem Galharaguem, velvyslancem Francouzské republiky v ČR, primátorkou Markétou Vaňkovou a ústavní soudkyní Kateřinou Šimáčkovou jabloň zasadil náměstek hejtman Jihomoravského kraje Marek Šlapal.

Strom byl symbolicky zasazen během jubilejního 25. ročníku festivalu Bonjour Brno. Jde o jednu z aktivit Alliance Française, která se věnuje podpoře a rozvoji výuky francouzského jazyka a kultury zaměřené na Francii a frankofonní země.
Jak při této příležitosti zdůraznil náměstek Šlapal, na středních školách na jižní Moravě studuje francouzštinu více než tři tisíce studentů, loni byl zahájen projekt Czech emploi, který pomůže mladým francouzským absolventům s hledáním svého prvního zaměstnání v naší vlasti. Mezi Jihomoravským krajem a Alliance Francaise bylo v únoru 2012 uzavřeno Memorandum o spolupráci, které se zaměřuje na podporu a rozvoj výuky francouzského jazyka v Jihomoravském kraji a podporu a rozvoj kultury zaměřené na Francii a frankofonní země v Jihomoravském kraji.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK