Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje byl vyhlášen opět lezec Adam Ondra

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl ve středu 27. března 2019 v Brně vyhlášen sportovní lezec Adam Ondra. Obhájil tak své vítězství v této anketě z předchozích dvou let. V úvodu slavnostního večera hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek poděkoval všem úspěšným sportovcům za jejich výkony v loňském roce.

„Gratuluji všem našim oceněným sportovcům, zejména pak Adamovi Ondrovi, který letos vlastně dosáhl řečeno hokejovou hantýrkou „hattrick“. Moje velké poděkování patří samozřejmě také trenérům, představitelům klubů i rodinám sportovců. Je mi také velkou ctí, že jsem dnes mohl uvést do síně slávy jihomoravského sportu osobnosti, jako jsou lyžař Jaroslav Bogdálek a sportovní gymnasté manželé Růžičkovi,“ uvedl hejtman Šimek.

Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2018 se uskutečnilo v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti. Nominace kromě návrhů široké odborné veřejnosti vycházely také z vyhlašování Sportovců roku v jednotlivých okresech kraje. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybrala na základě elektronického hlasování komise složená z expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2018 a příslušnost ke klubu registrovanému v Jihomoravském kraji. Ceny kromě hejtmana předávali členové Rady Jihomoravského kraje či zástupci partnerů akce.

 

Výsledky v jednotlivých kategoriích ankety:

1. Hlavní kategorie – Sportovec Jihomoravského kraje za rok 2018 – sportovní lezec Adam Ondra
2. Sportovní talent Jihomoravského kraje za rok 2018 – dráhový cyklista Jakub Šťastný
3. Sportovec s handicapem – cyklista Ivo Koblasa
4. Sportovní kolektiv – seniorský tým – HC Kometa Brno
5. Mládežnický kolektiv – juniorky AK Olymp Brno – atletika
6. Sportovní akce roku 2018 – Grand Prix ČR silničních motocyklů
7. Trenér – Josef Nalezený (plavání, SKP Kometa Brno), Josef Sečkář – in memoriam (atletika, AK Olymp Brno), Stanislav Vyzina (sportovní gymnastika, Sokol Brno I).
8. Sportovec – sympaťák (cena veřejnosti) - cena Deníku Rovnost – dráhový cyklista Tomáš Bábek
 

Do Síně slávy jihomoravského sportu vstoupili:

Jaroslav Bogdálek (lyžování), Zdeněk Růžička (sportovní gymnastika), Matylda Růžičková – Šínová (sportovní gymnastika).

Bližší informace o anketě najdete na webu www.sportovecjmk.cz  .