Kraj podpoří provoz sedmdesáti venkovských prodejen

Všech 70 žádostí o dotace na podporu provozu venkovských prodejen v Jihomoravském kraji v celkové výši 2,799 milionu korun bylo 25. března 2019 krajskou radou doporučeno jihomoravským zastupitelům ke schválení.

„Podařilo se dokonce zvýšit původně plánovanou částku podpory. V rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2019 byla na tento dotační program vyhrazena částka dva miliony korun. V příbuzném dotačním programu na podporu vinařství, vinohradnictví, ovocnářství a zelinářství získá dotaci celkem 25 žadatelů v celkové výši 1,397 milionu korun a nevyčerpá se tak celá částka určená na dotační program. Stejná situace nastala u dotačního programu na podporu včelařství. Zde bude podpořeno 126 žádostí v celkové výši 1,747 milionu korun. Nevyčerpané prostředky z obou dotačních programů tak bude možné převést na podporu provozu venkovských prodejen,“ uvedl radní Petr Hýbler.

Cílem dotačního programu je zachovat základní funkce v oblasti služeb na venkově s ohledem na kvalitu života. Jde především o provoz venkovských prodejen potravin v malých obcích, kde jediná prodejna bez podpory obce není schopna pokračovat v provozu. Poprvé tímto způsobem byly z krajského rozpočtu venkovské prodejny podpořeny v loňském roce.

Přehled navržených dotací na provoz venkovských prodejen ZDE (xlsx, 46 kB).