Titul EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje získali zakladatelé a majitelé společnosti Alca plast, s.r.o., Radka Prokopová a František Fabičovic

Společnost EY pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC) vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje, jímž se stali manželé a partneři v byznysu, majitelé společnosti Alca plast, s.r.o., Radka Prokopová a František Fabičovic. Alca plast je úspěšnou rodinnou firmou a největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, jehož výrobky se exportují do více než 70 zemí světa.

Nezávislá porota, které předsedal Lubomír Stoklásek ze společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky, ocenila u majitelů Alca plastu nejen skvělé týmové vedení společnosti, angažovanost manželů v regionu a zvelebování veřejného prostoru v Jihomoravském kraji, ale především úspěchy jejich firmy doma i ve světě.

„Cílevědomost, odvaha a smysluplný záměr – to jsou hlavní znaky, které charakterizují úspěšného podnikatele. A úspěšní podnikatelé hrají důležitou roli v pestré mozaice prosperity každého regionu. Jsme si vědomi toho, že právě tito lidé jsou a vždy budou hybnou silou ekonomického rozvoje našeho kraje. To je mimo jiné důvod pro spolupráci kraje se všemi subjekty zastupujícími ekonomickou sféru a také pro jejich podporu,“ uvedl Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 430 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK