Nemocnice TGM Hodonín operuje jako jedna z mála v kraji špičkovým 3D laparoskopem

Nejbezpečnější a nejrychlejší laparoskopické operace s využitím nejkvalitnějšího Full HD zobrazení – a jako bonus pro pacienty nejkratší zotavení po zákroku. Takovými „nej“ se od ledna může chlubit chirurgie v krajské Nemocnici TGM Hodonín, p. o. Tamní prestižní pracoviště začalo totiž jako jedno z mála v kraji využívat k tzv. miniinvazivním zákrokům na jihu Moravy zcela výjimečný přístroj – speciální 3D laparoskop. Jeho provoz oficiálně spustila v pondělí 11. února 2019, a to za účasti krajského radního pro oblast zdravotnictví Milana Vojty, náměstkyně hejtmana Taťány Malé, ředitele nemocnice Antonína Tesaříka a vedoucího lékaře operačních sálů a centrální sterilizace Milana Třeštíka.

„Naší dlouhodobou snahou je, aby Nemocnice TGM Hodonín patřila mezi špičková, moderní a kvalitně vybavená zdravotnická zařízení v kraji a přístrojové vybavení odpovídalo požadavkům moderní medicíny. Vývoj zdravotnické přístrojové techniky jde navíc dopředu velmi rychle, proto jsme zakoupili nejmodernější typ 3D laparoskopu na trhu,“ přiblížil krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.

Sofistikovaná technologie za 3,3 milionu korun, kterou už chirurgové v Hodoníně testují, jim odteď umožní 3D prostorové zobrazení operovaného terénu.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 165 kB).

foto JMKfoto JMK