VIDA! odhalí tajemství oceánů a láká na robotické dny

V zábavním vědeckém parku VIDA!, kam jen v roce 2018 dorazilo přes 259 tisíc návštěvníků, je možné od 1. února 2019 každý den zhlédnout další z 3D dokumentů věnovaných divoké přírodě Oceány: Naše modrá planeta. „Těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. Pomocí nejmodernějších filmových technologií budete mít možnost prozkoumat nejméně probádanou část naší planety – oceány,“ řekl Lukáš Richter, ředitel VIDA! o novém snímku. 3D film pochází s produkce BBC a centrum ho pořídilo díky účelové dotaci od svého zřizovatele Jihomoravského kraje.

Do konce března mohou návštěvníci odhalit tajemství oceánů i během víkendových labodílen, které nabízejí celou řadu zajímavých pokusů pro rodiny s dětmi. „Poznejte jevy, které můžeme pozorovat v oceánech. Zjistěte, proč je moře slané, jakým způsobem světélkují někteří mořští živočichové nebo proč šumí mušle. Svůj malý oceán v lahvi si vyrobíte a odnesete domů,“ přiblížila Daniela Marková, která ve VIDA! tento program připravuje. Víkendové labodílny se konají o sobotách a nedělích několikrát během dne.

Začátkem února láká brněnské science centrum na tři robotické akce. V pátek 8. února od 9.00 do 18.00 se zde bude konat už šestý ročník mezinárodní soutěže Robotiáda. „Nenechte si ujít dechberoucí kybernetické klání mezi roboty z Lega Mindstorms. Své síly poměří přihlášené týmy žáků a studentů a to hned v sedmi napínavých disciplínách. Diváci jsou vítáni!“ řekl Ivo Hopp z JCMM, které Robotiádu pořádá.

Podrobná tisková zpráva ZDE (pdf, 620 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMK