Na domácí hospicovou péči dá kraj i letos částku 10 milionů korun

Deset milionů korun vyčlenil letos Jihomoravský kraj na podporu poskytování domácí hospicové péče. Žádosti v rámci dotačního programu bude možné zasílat v první polovině března.

„Domácí hospicovou péči podporuje Jihomoravský kraj už čtvrtým rokem částkou deseti milionů korun ročně. Smyslem je umožnit nevyléčitelně nemocným pacientům v terminálním stádiu života dožití ve vlastním sociálním prostředí. Tuto péči poskytuje tým zdravotnických a nezdravotnických pracovníků, tedy lékař, zdravotní sestra, pečovatelka, sociální pracovník a dobrovolníci. Každoročně se přitom zvyšuje počet klientů, kterým je umožněno prožít poslední chvíle v domácím prostředí, v roce 2017 jich bylo 784. Potvrdilo se, že při zajištění komplexní péče jsou rodiny schopny zvládnout poslední dny svých příbuzných v domácím prostředí,“ uvedl krajský radní Milan Vojta.
Příjem žádostí o dotace v Dotačním programu na podporu poskytování domácí hospicové péče v Jihomoravském kraji pro rok 2019 je od 1. března do 15. března 2019. Podrobnosti a formuláře jsou zveřejněny na dotačním portálu JMK zde: https://dotace.kr-jihomoravsky.cz/Folders/767-1-Zdravotnictvi. .