Nejlepší truhláři na jižní Moravě jsou ze Slavkova u Brna

Ve středu 9. ledna 2019 se v prostorách SŠNO Bystřice pod Hostýnem konalo regionální kolo Mistrovství České republiky oboru truhlář. Soutěže se zúčastnilo 19 žáků reprezentujících školy Zlínského a Jihomoravského kraje. Úkolem soutěžících bylo v časovém limitu 300 minut zhotovit podle výkresové dokumentace výrobek – stoličku.

O náročnosti zadání svědčí skutečnost, že řada soutěžících v tomto limitu výrobek nedokončila. Krajem zřizovanou ISŠ Slavkov u Brna reprezentovali P. Sedlmajer a J. Vařeka. Zatímco první odjížděl na svou první soutěž s cílem sbírat zkušenosti, J. Vařeka chtěl obhájit loňský úspěch, kdy se mu podařilo obsadit 1. místo v Jihomoravském kraji.

Výsledky vyhlášené odbornou porotou však předčily všechna očekávání. J. Vařeka a P. Sedlmajer obsadili v pořadí Jihomoravského kraje 1. a 2. místo a v absolutním pořadí je porazil pouze zástupce SŠNO Bystřice pod Hostýnem ze Zlínského kraje. J. Vařeka bude reprezentovat naši školu a celý Jihomoravský kraj v republikovém finále soutěže, které se bude konat 27. února 2019 v areálu BVV v Brně.

foto JMK