Veletrh Regiontour 2019

V pavilonu P brněnského výstaviště proběhlo ve čtvrtek 17. ledna 2019 slavnostní zahájení tradičního veletrhu turistických možností v regionech Regiontour 2019, kterého se spolu s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou, primátorkou města Brna Markétou Vaňkovou zúčastnil také náměstek hejtman Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Po zahájení následovala otevření společné expozice Jihomoravského kraje a města Brna. Spojujícím tématem je právě jiný úhel pohledu, který bude rezonovat také v navazujících marketingových kampaních. „Našim cílem je ukázat návštěvníkům nová, dosud neobjevená nebo málo známá místa a aktivity jižní Moravy. Součástí „jiného pohledu“ je ale také poukázat na tradiční turistické cíle, které lze navštívit v jiné než hlavní sezóně nebo je poznat prostřednictvím méně známých aktivit,“ upřesňuje marketingový záměr Pavla Pelánová, ředitelka Centrály cestovního ruchu-Jižní Morava.

Cestovní ruch je pro jižní Moravu významným hospodářským odvětvím, vytvářejícím pracovní místa a přispívajícím k rozvoji jednotlivých oblastí kraje. Proto jej kraj podporuje, a to jak dotačními programy (např. na podporu cyklistiky, včetně singletrailů, činnosti TIC a vzniku a podpory činnosti destinačních organizací), tak podporou významných akcí či investic. Dlouhodobě kraj podporuje také rozvoj vinařské turistiky a lázeňství. Prioritou je zprovoznění většího počtu leteckých linek z brněnského letiště a jejich propagace.

Více informací ZDE (docx, 91 kB) a na webu https://www.bvv.cz/go-regiontour/go-regiontour-2019/  
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK