Vernisáž výstavy Čarovné barvy země

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu se ve středu 12. prosince 2018 uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy výtvarných prací dětí, žáků a studentů, které vznikly v rámci letošního ročníku soutěže Čarovné barvy země. Vernisáž výstavy zahájil radní Tomáš Soukal.

Cílem výtvarné soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Jihomoravský kraj, je podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Soutěžní malířská díla jsou vytvářena speciální technikou nanášení přírodních materiálů, zejména jílů, hlíny a dalších přírodnin s vyloučením jakýchkoli syntetických pojiv a barviv. Výstava, kterou připravilo Slovanské hradiště v Mikulčicích ve spolupráci s oddělením kultury odboru kultury a památkové péče, bude v krajském úřadě k vidění do 14. února. Jako doprovodný program k výstavě se v lednu uskuteční výtvarný seminář.

Podrobnosti o minulých ročnících soutěže naleznete zde: https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=213469&TypeID=2  , informace k účasti v novém ročníku soutěže zde: http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/489/  . 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK