Jihomoravská delegace jednala v Biskajsku

Oficiální pozvání na jižní Moravu předala představitelům Biskajska delegace Jihomoravského kraje. Pracovní cestu do metropole provincie této španělské provincie - Bilbaa - absolvoval (9. - 11. prosince 2018) náměstek hejtmana Roman Hanák spolu s radními Petrem Hýblerem a Tomášem Soukalem.

V průběhu pracovní cesty se řešila nejen další spolupráce obou regionů například v oblasti cestovního ruchu, ale uskutečnilo se i jednání s představiteli Biskajského dopravního konsorcia (biskajská analogie jihomoravské společnosti Kordis, která má na starosti integrovaný dopravní systém).

Jihomoravská delegace absolvovala také setkání s představiteli provincie, když je přijala náměstkyně prezidenta provincie Biskajsko pro oblast státní/administrativní správy a meziinstitucionálních vztahů Ibone Bengoetxei. V rámci tzv. večera Jihomoravského kraje měli představitelé biskajského businessu, státní správy a cestovního ruchu možnost degustovat jihomoravská vína.

Biskajsko je největší baskickou provincií - počet obyvatel Brna a Bilbaa, resp. Biskajska ve srovnání s jižní Moravou, je velmi podobný (města mají cca 360 tisíc, regiony 1 150 000 obyvatel).

foto JMKfoto JMK