Delegace kraje jednala v čínských provinciích Hainan a Guangdong

Pokračování spolupráce Jihomoravského kraje s čínskými provinciemi Hainan a Guangdong bylo hlavním tématem jednání delegace kraje v čele s předsedou výboru pro meziregionální vztahy Miroslavem Kubáskem v závěru listopadu 2018.

V provincii Hainan jednali zástupci kraje s vedením této čínské provincie o možnostech spolupráce v oblasti zemědělství, turismu, lázeňství a zdravotnictví. V následujících dnech se delegace účastnila akcí na propagaci České republiky a jižní Moravy jakožto turistických destinací, a to na veletrhu turismu Hainan International Tourism Island Carnival a navštívila místní podniky zabývající se zpracováním odpadu a výrobou paliv.

V provincii Guangdong se delegace aktivně zapojila do prezentace Jihomoravského kraje a hostům mezinárodního veletrhu designu Guangzhou Design Week nabízela víno z jižní Moravy. O kulturní část prezentace se postarala Konzervatoř Brno, jejich živá vystoupení měla mezi návštěvníky veletrhu značný ohlas. Delegace rovněž navštívila střední školu se zájmem o spolupráci a studentskou výměnu s JMK a později téhož dne absolvovala jednání s místopředsedou zahraničního výboru parlamentu provincie Hainan. Následujícího dne delegace navštívila Guangdong University of Foreign Studies, na níž byl v tomto roce otevřen magisterský obor čeština a jejíž studenty letos Jihomoravský kraj podpořil stipendiem pro studium na Letní škole slovanských studií v Brně.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK