Na veletrhu středních škol má premiéru Festival vzdělávání

V areálu brněnského výstaviště dnes (22. listopadu 2018) začal XXIV. ročník veletrhu středních škol, jehož součástí je poprvé také Festival vzdělávání.

Veletrh středních škol se jako tradičně koná v pavilonu G1 a je prezentací vzdělávací nabídky středních škol především z Jihomoravského kraje. Současně sousední pavilon G2 poprvé hostí Festival vzdělávání, v rámci kterého školy ve spolupráci se zaměstnavateli prezentují obory a řemesla. Z pověření Jihomoravského kraje, který společně s magistrátem města Brna tuto akci pořádá, je organizátorem veletrhu jako každoročně jeho příspěvková organizace, Střední škola polytechnická Brno, Jílová. Veletrh středních škol, stejně jako Festival vzdělávání, je určen pro žáky 5. až 9. tříd základních škol a jejich rodiče, pro kariérové a výchovné poradce i širokou veřejnost.

„Prezentace umožní blíže poznat jednotlivé školy, možnosti studia, mimoškolní aktivity i perspektivu zaměstnání. Žáci, kteří končí základní školu, si zde také mohou promluvit se žáky středních škol, prohlédnout a vyzkoušet některé z exponátů v expozicích středních škol,“ řekl při zahájení hejtman Bohumil Šimek. Jak uvedla krajská radní Jana Pejchalová, návštěvníci se mohou také setkat a diskutovat se zástupci významných zaměstnavatelů v kraji, získají přehled o aktuální situaci na trhu práce a podrobné informace o podmínkách studia na vystavujících středních školách.

Třídenní akce nabízí také specializovaný program přednášek, prezentací a konzultací pro pedagogy a výchovné poradce. Veletrhu se dále zúčastní zástupci Úřadu práce ČR, Centra vzdělávání všem a další partnerské organizace.

foto JMKfoto JMKfoto JMK