Hejtman jednal s novou primátorkou – spolupráce města a kraje bude dále pokračovat

Hejtman Bohumil Šimek se dnes ve čtvrtek 22. listopadu 2018 ve své pracovně setkal s nově zvolenou primátorkou statutárního města Brna Markétou Vaňkovou. Tématem jednání bylo pokračování společných projektů Jihomoravského kraje a města Brna.

Oba představitelé se shodli na tom, že bude pokračovat spolupráce kraje a města na všech rozpracovaných společných projektech, ať už jde o výstavbu Janáčkova kulturního centra, výstavbu multifunkčního sportovního a kulturního centra či podporu dalšího pořádání motocyklové Grand Prix ČR na Masarykově okruhu.

„Bylo to první setkání, kde jsem byl paní primátorkou ubezpečen, že naše společné projekty z minulého volebního období budou i nadále pokračovat v plném rozsahu. Pro kraj je nyní nejdůležitějším a nejaktuálnějším zájmem společný postup ve snaze zachovat MotoGP v Brně. Jsem rád, že i nové vedení města má ve svých prioritách tento významný sportovní podnik na jižní Moravě udržet. A já tedy budu moci na schůzce, kterou budu mít příští týden s ministrem Robertem Plagou, tlumočit tento společný zájem a apelovat, abychom hledali systémové řešení financování Velké ceny ze strany státu nejen pro letošní rok, ale i do budoucna,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

„Jsem velmi ráda, že jedna z mých prvních cest směřovala na krajský úřad, se kterým spolupracujeme na mnoha projektech. S panem hejtmanem jsme se ujistili o tom, že i nadále budeme spolupracovat na jejich realizaci. Jak kraj, tak i město se v tomto budou podporovat. Dohodli jsme se mimo jiné na konkrétní podpoře brněnské kultury, a to ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v loňském roce,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.