Prodej areálu bývalého oděvního učiliště v Boskovicích se blíží do finále

Prodej areálu bývalého oděvního učiliště v Boskovicích společnosti NWD Group a. s. za dohodnutou kupní cenu 15 milionů korun doporučila krajským zastupitelům Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 19. listopadu 2018.

Jedná se o areál bývalého oděvního učiliště v ulici Havlíčkova v těsné blízkosti centra města Boskovice, který je tvořen objektem sestávajícím ze tří částí a nádvořím.

Hlavní budova, ve které se nachází prostory dílen pro praktickou výuku a sociální zázemí, byla postavena kolem roku 1947 jako textilní učiliště. Začátkem 70. let byla ve dvorní části areálu postavena dvojpodlažní přístavba učeben s ocelovou konstrukcí a plochou střechou. Hlavní budova je s přístavbou propojena dvojpodlažním krčkem, kde se nachází šatny a sál pro fitness.

„Jihomoravský kraj má ve svém vlastnictví mnoho budov, které musí prioritně opravovat, popřípadě rekonstruovat. Vyučovat se v budově přestalo 30. června 2015 a důvodem opuštění areálu byl úbytek žáků a studentů a ukončení vyučování oděvních a zemědělských, konkrétně oděvní technik a agropodnikání. Dnes studenti v našem kraji mají možnost studovat na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice,“ uvedla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.