Festival vzdělávání – XXIV. veletrh středních škol

Ve dnech 22. – 24. listopadu 2018 se v areálu brněnského výstaviště uskuteční XXIV. veletrh středních škol (SŠ), který je v tomto roce rozšířen o Festival vzdělávání.

Veletrh SŠ se jako tradičně koná v pavilonu G1 a bude prezentací vzdělávací nabídky středních škol především z Jihomoravského kraje. Současně bude sousední pavilon G2 poprvé hostit Festival vzdělávání, v rámci kterého budou školy ve spolupráci se zaměstnavateli prezentovat obory a řemesla. Z pověření Jihomoravského kraje, který společně s magistrátem města Brna tuto akci pořádá, je organizátorem veletrhu jako každoročně jeho příspěvková organizace, Střední škola polytechnická Brno, Jílová.

„Veletrh středních škol, stejně jako Festival vzdělávání, je určen pro žáky 5. až 9. tříd základních škol a jejich rodiče, pro kariérové a výchovné poradce i širokou veřejnost. Návštěvníci se seznámí s jednotlivými obory a řemesly a získají přehled o nabídkách středních škol. Mohou se také setkat a diskutovat se zástupci významných zaměstnavatelů v kraji, získají přehled o aktuální situaci na trhu práce a podrobné informace o podmínkách studia na vystavujících středních školách. To vše je důležité pro správné rozhodnutí o výběru střední školy a budoucím zaměstnání,“ řekla radní Jihomoravského kraje pro školství Jana Pejchalová. Celá akce nabízí také specializovaný program přednášek, prezentací a konzultací pro pedagogy a výchovné poradce. Veletrhu se dále zúčastní zástupci Úřadu práce ČR, Centra vzdělávání všem a další partnerské organizace.

Prezentace ZDE (pptx, 18 MB)

 

Otvírací doba:

22. 11. 2018 od 9.00 do 18.00

23. 11. 2018 od 9.00 do 18.00

24. 11. 2018 od 9.00 do 17.00