Velká přehlídka mladých českých a slovenských designérů v centru Bruselu

Ve dnech 9. - 11. listopadu 2018 představili v prostorách bývalé bruselské tržnice Halles St. Géry svou tvorbu čeští, slovenští a belgičtí designéři, a to v rámci akce s názvem Czech & Slovak Fashion Festival. Mezi českými zástupci nechyběli ani designéři z Jihomoravského kraje – Natálie Vencovská, Andrea Lojkásková se svou značkou Theó a v neposlední řadě také zástupci módní značky Love?.

Během třídenního marketu se se současnou českou a slovenskou módní tvorbou mohla seznámit jak široká veřejnost, tak pozvaní hosté z řad českých a slovenských zástupců v evropských institucích a dalších organizacích v Bruselu. V rámci tohoto festivalu proběhlo také setkání s belgickými módními profesionály a workshopy s designéry, zaměřené na upcycling.

Jednalo se o doposud zdaleka největší přehlídku současné české a slovenské módy v Bruselu, která byla zrealizována ve spolupráci Zastoupení Jihomoravského kraje v Bruselu, Českého centra v Bruselu a Stálého zastoupení Slovenské republiky při EU.

Partnery akce byly také: Město Brno, Velvyslanectví České republiky v Belgickém království, Zastoupení Hlavního města Prahy při EU, Halles St. Géry, MAD a Visit Brussels.

FOTO: Dagmar Knéřová

foto JMKfoto JMKfoto JMK