foto 1 foto 2

Začala výstavba Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS JMK

Poklepem základního kamene za účasti radního Milana Vojty v pátek 9. listopadu 2018 začala výstavba Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) v Brně-Bohunicích.

Dostavbou bohunického areálu ZZS JMK o Výcvikové a vzdělávací středisko bude možné zajistit vyšší úroveň teoretické přípravy a praktických dovedností zdravotnických pracovníků ZZS JMK, zejména v případech závažného postižení zdraví občanů, a to od dětí až po dospělé.

„Díky novému středisku a moderním technologiím bude možné za pomoci sofistikovaných simulačních modelů procvičovat stavy, se kterými se zdravotníci zcela běžně při poskytování přednemocniční péče nesetkávají. Stejně tak bude umožněno simulovat autentické podmínky zásahů při mimořádných událostech. Díky projektu bude zajištěna ještě vyšší míra připravenosti záchranářů k rychlému a efektivnímu poskytnutí první pomoci těm, kdo to budou potřebovat,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Celkové výdaje na realizaci stavby se předpokládají ve výši 119,5 milionu korun, s dokončením stavby se počítá v prvním čtvrtletí 2020.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 17 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK