Prvním letem odstartovala nová linka Brno - Milán Bergamo

V neděli večer, v datu stého výročí vzniku Československa, odstartovala prvním odletem z brněnského letiště nová pravidelná linka Brno - Milán Bergamo. Už první let využilo 171 cestujících, kteří do Itálie odletěli a 194 jich z Bergama přiletělo. Linka společnosti Ryanair létá každou neděli a středu a cena zpáteční letenky začíná na 518 Kč.

„Start linky na Milán Bergamo je skvělou zprávou pro obyvatele a návštěvníky Jihomoravského kraje i sousedních regionů. Je to významný krok naší společné strategie rozšiřovat počty pravidelných linek pro obyvatele a turisty. A jednání o dalších linkách i nadále pokračují,” zdůraznil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

„Je vynikající, že se novou linku podařilo otevřít ještě v rámci zimního letového řádu, tedy ještě v letošním roce. Vzhledem k tomu, že o nových linkách se vyjednává na jednu až dvě sezóny dopředu, to považuji za mimořádný úspěch našeho týmu s Jihomoravským krajem a městem Brnem,” říká Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

„Za několik dní to bude právě jeden rok, kdy je Letiště Brno součástí skupiny Accolade. Při vstupu do letiště jsme slíbili, že na něj v prvé řadě přivedeme nové pravidelné linky. Milán Bergamo je první z nich,” dodává Milan Kratina.

Z brněnského letiště tak v současné době létají pravidelné linky do Mnichova, na Londýn Stansted a na Milán Bergamo. Linka do Mnichova létá dvakrát denně každý všední den a jeden let má v rozpisu i v neděli. Linka na Londýn Stansted létá každý den mimo úterý a středy. Díky tomu lze s jedním přestupem z Brna snadno doletět například na Tenerife za 3 281 Kč, do New Yorku za 9 920 Kč nebo do Hongkongu za 14 363 Kč za zpáteční letenku.