Velvyslanectví České republiky ve Vídni oslavilo výročí vzniku Československa

Šavle generála Milana Rastislava Štefánika, originální vlajka Československých legií ve Francii z roku 1918 nebo profesorský klobouk prezidenta Masaryka – i tyto unikátní předměty byly k vidění na panelové výstavě, která byla součástí slavnostní recepce pořádané ve čtvrtek 25. října 2018 Velvyslanectvím České republiky ve Vídni.

Účastníky akce konané u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky pozdravil hejtman Bohumil Šimek. „Rakousko, a zejména spolková země Dolní Rakousko, je pro Jihomoravský kraj nejbližším sousedem. Spojuje nás s ním nejen zeměpisná blízkost, ale zejména v mnohém společné osudy, historické zkušenosti a kulturní kořeny,“ konstatoval na recepci Bohumil Šimek. Ten před samotným začátkem této slavnostní akce absolvoval setkání s velvyslankyní ČR v Rakousku Ivanou Červenkovou. Hlavním tématem jednání byly možnosti případné spolupráce s rodem Lichtenštejnů.

Současně s recepcí se v budově velvyslanectví uskutečnila prezentace Jihomoravského kraje, který zde představil turistické cíle na jihu Moravy, místní tradice a také gastronomické speciality. Ty zde předvedla krajem zřizovaná Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec spolu s Vinařským fondem.

foto JMKfoto JMK