Hejtman ocenil učitelku Vyšší odborné školy zdravotnické za záchranu lidského života

Zlatou medaili Jihomoravského kraje a věcné dary předal ve středu 24. října 2018 hejtman Bohumil Šimek Mgr. Monice Pecinové, odborné učitelce Vyšší odborné školy zdravotnické Brno za záchranu lidského života.

Paní Pecinová v červenci letošního roku spolu se svými dvěma kamarádkami poskytla profesionální první pomoc mladému sportovci, který v důsledku zástavy srdce při sportování zkolaboval. Díky okamžité resuscitaci až do příjezdu záchranářů mu nejen zachránila života, ale dosáhla i toho, že si dvacetiletý Jan neponese do života žádné následky a zdravotní komplikace. Po převzetí vyznamenání Monika Pecinová skromně poznamenala: „Necítím se jako hrdinka, byla jsem zkrátka ve správný čas na správném místě a poskytnout pomoc byla moje povinnost, protože jsem zdravotník. Nicméně jsem velmi šťastná, že souhra těchto náhod zachránila tomu mladému chlapci život.“

„Paní Monika si za její pohotovou reakci a odbornou první pomoc zaslouží nejen úctu a poděkování, ale také nejvyšší krajské vyznamenání. To jsem jí dnes předal a jsem hrdý na to, že je to pedagožka právě z naší krajské školy a že tento její příběh bude tím nejlepším příkladem pro její studenty,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK