Koncert pro policisty sloužící na makedonsko-řecké hranici

V sále konventu Milosrdných bratří v Brně se ve čtvrtek 18. října 2018 uskutečnil koncert Jihomoravského kraje ve spolupráci s Konzervatoří Brno věnovaný příslušníkům Policie České republiky sloužícím na makedonsko-řecké hranici.

Publikum koncertu, který se konal pod záštitou hejtmana Bohumila Šimka, pozdravila předsedkyně Výboru finančního krajského zastupitelstva Naděžda Křemečková a krajský policejní ředitel Leoš Tržil.
Příslušníci Policie ČR působí na makedonsko-řecké hranici od roku 2015, kdy vypukla migrační krize. Od té doby do zahraničí vyjelo kolem 1200 policistů, kteří působí v zemích na takzvané balkánské cestě, po níž především předloni na podzim přicházely stovky tisíc migrantů z Turecka přes Egejské moře a státy západního Balkánu do střední Evropy. Kromě Makedonie a Srbska byli také ve Slovinsku nebo Řecku. Policisté v cizině obvykle pomáhají s ostrahou hranice, dohlížejí na pořádek, dělají bezpečnostní prohlídky a kontrolují dopravní prostředky. V hlídkách působí se zahraničními kolegy, kteří jim také velí.
foto JMKfoto JMKfoto JMK