Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 12. 10. 2018

Ve dnech 8.– 11. října se konal Evropský týden regionů a měst, Zastoupení se zúčastnilo velkého množství workshopů zabývajících se tématy udržitelnosti, propojování venkovských oblastí ale i mobility. Kromě oficiálního programu zajistilo Zastoupení JMK při EU pro zástupce Krajského úřadu JMK, Magistrátu města Brna a Masarykovy univerzity v rámci doprovodného programu schůzky např. s europoslanci, ředitelem Asociace manažerů a administrátorů projektů ve výzkumu EARMA, s diplomaty Pražského domu a další.

Monitoring EU tento týden popisuje především vyhlašování cen RegioStars, další pokroky v rámci přípravy dohody o odchodu Spojeného království z Evropské unie, ale také nově dojednanou spolupráci mezi Českem a Slovenskem v oblasti boje proti daňovým podvodům.

Zprávy z evropských institucích informují o řízení mezi společností Google a Evropskou komisí. Dozvíte se také o nové dohodě mezi EU a Albánií a plánu Komise v oblasti ekologické udržitelnosti, který podpoří takzvanou oběhovou bio ekonomiku.
 

  
Monitoring EU zde:  http://www.kjmk.eu/cz/domu/aktuality/monitoring-eu-8-12-10/