Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 26. 9. 2018

Výsledky neformálního summitu lídrů EU v Salzburku, sestavování vlády ve Švédsku a odchod Británie z EU. O tom všem se dočtete v dnešním Monitoringu.

Monitoring EU také informuje o žalobě Polska ze strany Evropské komise, ta žádá soud EU, aby žalobu projednal ve zrychleném řízení s cílem pozastavení platnosti těch částí zákona o polském Nejvyšším soudu, které jsou neslučitelné s právem Unie. Přečíst si také můžete o apelu evropských technologických firem k nekalým obchodním praktikám amerických internetových gigantů.

Zastoupení se tento týden účastnilo konferencí zabývajících se tématem inovací a výzkumu, programu Invest EU a také udržitelností chemických látek. Ve středu 26. září pak Zastoupení spolupořádalo akci s názvem Víno a umění z Malých Karpat a jižní Moravy, která se konala u příležitosti 100 let výročí Československa. Pokud Vás zajímají informace ohledně sítě PURPLE, jíž je Jihomoravský kraj součástí, přečtěte si více o konferenci, kterou tato síť pořádala v Evropském parlamentu a která se zabývala potenciálem peri-urbánních regionů po roce 2020. 
  
Monitoring EU zde: http://www.kjmk.eu/assets/Uploads/Monitoring-26.9.pdf