Brněnské sportovní naděje převzaly certifikáty

Certifikáty potvrzující udělení dotací na sportovní přípravu převzalo ve čtvrtek 27. září 2018 na brněnské radnici celkem 43 talentovaných sportovců, kteří byli přijati do Brněnského centra sportovních nadějí. V sezóně 2017/2018 byla mezi ně rozdělena více než čtyřmilionová částka, 2,255 milionu korun z rozpočtu kraje a 2,1 milionu korun z rozpočtu města Brna.

Mezi sportovci, kteří certifikáty z rukou hejtmana Bohumila Šimka a primátora Petra Vokřála převzali, byli mj. sportovní lezec Adam Ondra, dráhový cyklista Adam Bábek, šermíř Alexander Choupenitch, jachtař Ondřej Teplý, zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková či broková střelkyně Radka Mančíková.

Cílem projektu Brněnského centra sportovních nadějí je zabezpečit zlepšení tréninkových, materiálních, rehabilitačních a lékařských podmínek pro přípravu talentovaných sportovních jedinců zařazených do centra, kteří spějí k účasti na OH a tím i podpořit zamezení odchodu nejtalentovanějších sportovců mimo Brno či Jihomoravský kraj. Další informace najdete na http://www.bcsn.cz  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK