Víno a umění z Malých Karpat a jižní Moravy se představily v Bruselu

Večer 25. září uspořádalo Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, společně s Kanceláří Bratislavského samosprávného kraje v Bruselu, akci s názvem Víno a umění z Malých Karpat a jižní Moravy, která se konala u příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa. Záštitu nad akcí pro přibližně sto hostů z evropských institucí, českých a slovenských ambasád nacházejících se v Bruselu a z obou krajů, převzal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a předseda Bratislavského samosprávného kraje Juraj Droba.

Ten pak také, společně s předsedou výboru pro dopravu a územní plánování Zastupitelstva Jihomoravského kraje Janem Nečasem, přivítali úvodním slovem všechny zúčastněné hosty a celou událost zahájili.
Cílem bylo představení obou regionů, regionálních specialit, vinařské tradice a tím i podpoření turistického ruchu. Prezentaci vína a regionálních specialit zajišťoval someliér z Vinařského fondu, studenti Střední vinařské školy Valtice a Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví v Bzenci. K ochutnání pak byly připraveny tradiční moravské a slovenské speciality. Kromě prezentace regionů byla v rámci přehlídky designu Design September představena také slovenská umělecká tvorba studentů Školy užitkového výtvarníctva J. Vydru.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK