Kraj vyhlásí výběrové řízení na ředitele Nemocnice Břeclav

Jihomoravský kraj vypíše výběrové řízení na ředitele jedné z devíti krajských nemocnic, Nemocnice Břeclav. Stávající ředitel MUDr. Jiří Jurník oznámil Radě Jihomoravského kraje, že ke 30. září 2018 po tříletém působení ve funkci končí.

„Po dohodě s radním pro zdravotnictví Milanem Vojtou odcházím z funkce ředitele Nemocnice Břeclav k 30. září 2018. Za tři uplynulé roky jsme spolu s dalšími členy vedení nemocnice udělali spoustu dobré práce. Připomenu například velmi úspěšný projekt energetických úspor realizovaný formou EPC, přípravu realizace velkokapacitního parkoviště v sousedství nemocnice, rekonstrukci několika oddělení nemocnice nebo postupnou obnovu přístrojové techniky. Jako lékař se nyní vracím k lůžkům s pacienty a nadále budu pracovat pro nemocnici a oddělení,‘‘ uvedl Jiří Jurník.

Kraj nyní bude standardní cestou vybírat nového ředitele. Vedením nemocnice byl od 1. října pověřen provozně-technický náměstek Petr Baťka. Cílem Jihomoravského kraje je a bude zajistit další rozvoj nemocnice, přestože její hospodářská situace je problematická.
Rozvoj krajských nemocnic je důležitým cílem vedení kraje, což dokládá výčet letošních investic.

„Jen v roce 2018 poskytl Jihomoravský kraj Nemocnici Břeclav prostředky ve výši 23 milionů korun na pořízení nového přístrojového vybavení, mezi které patří například novorozenecké inkubátory, videogastroskopická věž, operační věže, anesteziologické přístroje, IT vybavení, úpravna vody pro hemodialýzu nebo dodávkové vozidlo. Největší položkou pak je pořízení klimatizace do lůžkového pavilonu A za částku 9 milionů korun," uvedl radní kraje pro zdravotnictví Milan Vojta.