V Bratislavě se uskutečnil slavnostní Večer Jihomoravského kraje

Primaciální palác v Bratislavě hostil ve středu 26. září 2018 Večer Jihomoravského kraje. Slavnostní setkání představitelů samospráv a osobností z obou stran hranice Jihomoravský kraj zorganizoval u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Přítomné na slavnostním večeru přivítal hejtman Bohumil Šimek, který vyzdvihl nadstandardní úroveň spolupráce mezi oběma stranami hranice a poděkoval za ni představitelům slovenských regionů, měst a obcí, podnikatelům, zástupcům kulturních institucí a obyvatelům obou zemí. „Vazby, které jsme navázali, stále přetrvávají. A nejde jen o obchodní partnerství, česko-slovenská manželství nebo mnohdy velmi pevná osobní přátelství, ale důležitá je také naše přeshraniční spolupráce navázaná na úrovni státu, krajů nebo jednotlivých měst a obcí,“ uvedl hejtman Šimek. Jako konkrétní příklad mimořádné spolupráce jižní Moravy se slovenskými regiony z poslední doby uvedl společnou výstavbu mostu, který v oblasti Mikulčic a Kopčan překlene řeku Moravu. Lávka, která už v příštím roce propojí sousedící památky Velkomoravské říše a spojí dvě národní sítě cyklostezek, vzniká ve spolupráci s Trnavským samosprávným krajem.

Slavnostního Večera Jihomoravského kraje se v Primaciálním paláci spolu s bratislavským primátorem Ivo Nesrovnalem zúčastnili také župani Trnavského, Bratislavského a Banskobystrického samosprávného kraje - Jozef Viskupič, Juraj Droba a Ján Lunter – a další osobnosti politického, veřejného a kulturního života z obou zemí.

foto JMKfoto JMKfoto JMK