V Ostrovačicích mají novou silnici. Kraj opravil průtah

Výtluky, trhliny i koleje. Hustý provoz v Ostrovačicích se v minulosti značně podepsal na stavu silnice vedoucí přes městys. Nově zde však pojedou řidiči po novém koberci. Jihomoravský kraj spolu s obcí nechal poškozenou komunikaci zrekonstruovat. Přes 1,3 kilometru dlouhý úsek opravené vozovky dnes (19. září) spolu se starostou a zástupci zhotovitele slavnostně otevřel náměstek jihomoravského hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák.

„Jsem rád, že jsme mohli v Ostrovačicích pomoci. Místní silnice trpí především těžkou kamionovou dopravou, protože ji řidiči využívají jako objízdnou trasu namísto zpoplatněné dálnice D1. Celkově jsme tak v Ostrovačicích zrekonstruovali hlavní komunikaci přes městys v délce 1 327 metrů a nový povrch dostaly i křižující silnice II/386 a III/3842 v délce 229 a 39 metrů,“ shrnul Hanák s tím, že náklady kraje přesáhly 17 milionů korun, zatímco Ostrovačice samy se na opravách podílely více než 7 miliony korun.

Práce trvaly přibližně rok, nový povrch dělníci dokončili v srpnu. „Součástí stavby bylo i provedení nových chodníků, parkovacích míst, dešťové kanalizace a vpustí, přípojek, přeložek a úprav zeleně v okolí silnic,“ vypočetl náměstek hejtmana a dodal, že velkou část nákladů na celou akci se kraji podařilo pokrýt díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK