Déčko slavilo v zábavním vědeckém parku VIDA!

V sobotu 1. září 2018 proběhla v zábavním vědeckém parku VIDA! oslava 5. narozenin televizní stanice ČT :D.

„Akce byla mimořádně úspěšná. Od desíti do šesti hodin večer k nám dorazilo přes 3000 návštěvníků,“ sdělil Lukáš Richter, ředitel VIDA! science centra. „Ještě dopoledne dosáhla naše budova maximální kapacity 1200 osob, další vstupy bylo nutné regulovat – noví zájemci mohli pouze nahradit odchozí návštěvníky,“ dodal Richter. Děti si mohly vyzkoušet s Honzou Adámkem AZ-kvíz junior, zacvičit si s oblíbenými Hýbánkami, soutěžit s účinkujícími z cyklu Terčin zvířecí svět a tlumočit do znakového jazyka s Hopsem. Speciálním hostem byl houslista Pavel Šporcl.

O víkendu se také ve VIDA! uskutečnila akce pro učitele. Pedagogové, učitelé i lektoři, kteří se předem na akci registrovali, mohli využít nabídky vstupu i s doprovodem jen za 1 Kč. „Pro učitele jsme připravili ukázky výukových programů a promítání 3D filmu Predátoři,“ informoval Ondřej Leger, koordinátor pro školy. Akce se zúčastnilo 150 pedagogů.

VIDA! science centrum nabízí bezmála 20 výukových programů pro různé věkové skupiny, od dětí z mateřských škol až po středoškoláky. Vybírat je možné z pestré nabídky témat – lidské smysly, magnetismus, mikroorganismy, kriminalistické metody či pitva srdce. Vybrané výukové programy jsou uzpůsobeny pro slabozraké, všechny programy určené pro žáky druhého stupně ZŠ a středoškoláky lze objednat i v angličtině. Ročně VIDA! uvede přes 1250 programů, kterých se zúčastní přibližně 23 000 žáků. 42 000 žáků pak ročně navštíví expozice VIDA!

foto JMKfoto JMKfoto JMK