INFOMAIL IDS JMK 29/2018: Změna tarifu | Nová verze Poseidonu | Změny na linkách S4 a S41 | Ukončení prázdninového provozu a výluk v Brně | Jihomoravské dožínky

Končí prázdniny a s nimi přichází i řada významných změn ve veřejné dopravě v našem kraji. V prvé řadě je třeba zmínit, že od soboty bude zahájen u Českých drah předprodej jízdních dokladů dle nového levnějšího tarifu pro děti, studenty a seniory nad 65 let. Rovněž v autobusech, pokladnách ČD a DPMB a na autobusových nádražích se budou prodávat nové jízdenky včetně nové zlevněné univerzální jízdenky.

Pokud by byl nový tarif pro Vás příliš složitý, zkuste využívat naši mobilní aplikaci Poseidon, která prodává kompletní sortiment jednorázových a jednodenních jízdenek IDS JMK. Od soboty bude postupně nasazována nová verze, která cenu pro každou slevovou skupinu spočítá automaticky.

S koncem léta dochází ve městě Brně k ukončení prázdninového provozu a prázdninových výluk. Nepíšeme o všech změnách, protože by to zabralo několik stránek textu. Spíše doporučujeme se seznámit s novými jízdními řády a změnami ve vedení především tramvajových linek.

Mimo Brno zase některé výluky začínají nebo pokračují - největší je asi spojená s rekonstrukcí mostů u brněnského hlavního nádraží. Týká se ale jen cestujících od Zastávky, Hrušovan a Ivančic. Vlaky S41 a S4 pojedou trochu jinak a jinam. Další výluky jsou uvedeny v příloze.

Jak je už na konci léta zvykem, koná se o víkendu řada zajímavých akcí. Zveme Vás například do Boskovic na Jihomoravské dožínky nebo na akce do Čejkovic, Šitbořic nebo Mutěnic.
 

Podrobnosti najdete zde: https://www.idsjmk.cz/kestazeni/Infomail%202018-29.pdf