Závodníky Kornfeila a Abrahama přijal hejtman s primátorem

Dva domácí jezdce, kteří pravidelně reprezentují republiku na Mistrovství světa silničních motocyklů, přijali v pondělí 6. srpna 2018 na Nové radnici primátor Petr Vokřál spolu s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem. Bavili se nejen o úspěchu Jakuba Kornfeila v brněnském závodě, ale i o budoucnosti tohoto klání na Masarykově okruhu.

Jezdec nejsilnější kategorie MotoGP Karel Abraham a Jakub Kornfeil, který v kategorii Moto3 skončil na Velké ceně České republiky o víkendu třetí, dorazili za primátorem a hejtmanem ještě plní emocí po nedělním závodě. Úspěšnější v tom byl mladší ze závodníků Jakub Kornfeil. „V sobotní kvalifikaci jsem dojel první, měl jsem totiž perfektně připravenou motorku. V neděli se něco změnilo a najednou mi nejela tak dobře. I přesto jsem velmi spokojený s výsledkem. Na konci sezóny bych se rád umístil v celkovém bodování v první pětce, tak uvidíme," svěřil se na setkání Jakub Kornfeil.

„Rádi bychom oběma klukům poděkovali, protože reprezentují nejen město, ale celý kraj a Českou republiku v absolutní motocyklové špičce. Držíme jim také palce, aby se jim i nadále dařilo nejen v letošní, ale také nadcházejících sezónách," shodli se primátor Petr Vokřál a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Jako poděkování dostali oba jezdci předměty připomínající Brno i kraj a také originální sošku brněnského draka.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK