V Brně se jela motocyklová Grand Prix ČR

Desetitisíce diváků sledovaly z tribun brněnského Masarykova okruhu nedělní (5. srpna 2018) vyvrcholení závodů motocyklového mistrovství světa – Velké ceny České republiky.

Hejtman Bohumil Šimek předal spolu brněnským primátorem Petrem Vokřálem ceny nejlepším závodníkům. Ve třídě Moto3 zvítězil v Brně italský závodník Fabio Di Giannantonio, jihomoravský rodák Jakub Kornfeil obsadil vynikající třetí místo. V kategorii Moto2 dojel do cíle první Portugalec Miguel Oliveira a v královské kategorii MotoGP pak na stupeň nejvyšší vystoupil Ital Andrea Dovizioso. Velká cena se na Masarykově okruhu uskutečnila od 3. do 5. srpna 2018. Potřetí ji pořádal Spolek pro GP ČR Brno.

„Cením si velmi dobrého fungování Spolku pro GP ČR Brno. Naším společným cílem je podpora Velké ceny, která je kromě špičkové sportovní úrovně a propagace České republiky ve světě také přínosem pro českou ekonomiku. MotoGP je jedna z mála akcí, která má nezpochybnitelný finanční přínos a pozitivně reprezentuje Brno a celý region ve světě,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK