Kraj uzavřel s Kuřimí memorandum, chce zrychlit práce na řešení zdejší dopravní situace

Zlepšení dopravní situace v Kuřimi a zrychlení souvisejících prací si klade za cíl memorandum o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Městem Kuřim. Dokument s celým názvem Memorandum o spolupráci při přípravě a realizaci stavby „Rekonstrukce silnice II/386 od nám. Osvobození po křižovatku se silnicí I/43“ ve čtvrtek 2. srpna 2018 v Brně podepsal hejtman Bohumil Šimek a starosta města Kuřim Drago Sukalovský.

„Rekonstrukce uvedené silnice bude společnou stavbou zúčastněných stran jako dvou investorů. Investicí Jihomoravského kraje bude rekonstrukce silnice II/386. Investicí Města Kuřimi budou související místní komunikace, parkovací místa, zelené plochy, veřejné osvětlení a chodníky,“ upřesnil hejtman Šimek. Investice do vyvolaných přeložek inženýrských sítí budou rozděleny až na základě podrobnější projektové dokumentace.

Samotná stavba bude rozdělena na tři úseky: prvním je přeložka komunikace II/386 v prostoru náměstí Osvobození, druhým úprava komunikace včetně okolního veřejného prostoru v úseku náměstí Osvobození – kruhová křižovatka u Wellness Kuřim a třetím oprava komunikace v ulici Blanenská od Wellness Kuřim po I/43.

Text memoranda ZDE (pdf, 45,6 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMK