Areál bývalého oděvního učiliště v Boskovicích je nabídnut k prodeji

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 30. července 2018 schválila záměr prodeje areálu bývalého oděvního učiliště v Boskovicích za nejvyšší nabídku kupní ceny, minimálně za 10.570.000,- Kč.

Jedná se o areál bývalého oděvního učiliště na ulici Havlíčkova v těsné blízkosti centra města Boskovice, který je tvořen objektem sestávajícím ze tří částí a nádvořím. Hlavní budova, ve které se nachází prostory dílen pro praktickou výuku a sociální zázemí, byla postavena kolem roku 1947 jako textilní učiliště. Začátkem 70. let byla ve dvorní části areálu postavena dvojpodlažní přístavba učeben s ocelovou konstrukcí a plochou střechou. Hlavní budova je s přístavbou propojena dvojpodlažním krčkem, kde se nachází šatny a sál pro fitness.

„Jihomoravský kraj má ve svém vlastnictví mnoho budov, které musí prioritně opravovat, popřípadě rekonstruovat. Ty budovy, které nemají v současnosti žádné využití, jsou postupně nabízeny k prodeji s tím, že po zveřejnění záměru prodeje na úřední desce je umožněno komukoli, aby podal nabídku. Tak se v posledním roce podařilo prodat několik nevyužitých budov, které kraji přinášely jen zbytečné výdaje na údržbu,“ uvedla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.