Metrostav handy cyklo maraton 2018 zamíří na jižní Moravu

Non – stop etapový závod - 2222 km v limitu 111 hodin – bude 2.-4.8.2018 opět projíždět Jihomoravským krajem. Záštitu převzal hejtman Bohumil Šimek. Účastníci maratonu tentokrát najdou zázemí v Univerzitním kampusu Bohunice na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity.
Metrostav handy cyklo maraton je nejdelší extrémní cyklistický maraton ve střední Evropě. Jedná se o jedinečnou integrační akci s celonárodním i mezinárodním přesahem, benefiční jízdu napříč všemi 14 kraji České republiky s výjezdem do Rakouska. Tu společně absolvují týmy složené ze zdravých a handicapovaných cyklistů, mužů i žen, profesionálů i amatérů.
Hlavním cílem projektu je ukázat, že sport je pro každého bez rozdílů, že naše společnost může fungovat jako tým – spolupracovat, komunikovat a učit se jeden od druhého.
V letošním roce je maraton postaven na novém konceptu. V Praze a Brně budou zřízeny dva základní tábory. Zde bude fungovat zázemí celého cyklo maratonu – ubytování, parkování, sociální zázemí, bufety, relax zóny, depa, místa pro zábavu a setkávání, informační centrum, velkoplošné LED obrazovky. Maraton startuje v pražském základním kempu, odkud týmy vyrážejí na 3 etapy protínající všechny české kraje.
Po absolvování „českých etap“ se týmy po vlastní ose přes stanovené průjezdní body přesouvají do brněnského základního tábora, odkud stejným způsobem vyrážejí na 3 etapy po krajích Moravy a Slezska s výjezdem do Rakouska. Po jejich projetí se týmy vrací zpět do cíle v Praze.
Více informací najdete zde: https://www.cestazasnem.cz/