Hrušky se pyšní Zlatou stuhu za vítězství v soutěži Vesnice roku

V Hruškách na Vyškovsku se v sobotu 14. července 2018 uskutečnilo slavnostní předání cen vítězům jednotlivých kategorií krajského kola soutěže Vesnice roku. Ocenění nejlepším obcím za Jihomoravský kraj předal hejtman Bohumil Šimek a radní Petr Hýbler.

„Tato soutěž není jen o vítězných vavřínech, ale je za ní především ocenění soudržnosti občanů a obecních spolků, získání nových zkušeností a radosti ze společné práce. Za několik týdnů se bude rozhodovat o vítězi soutěže Vesnice roku v celostátním měřítku. Zatím posledním jihomoravským vítězem byla obec Bořetice v roce 2005. Myslím si, že po třinácti letech je nejvyšší čas, aby se prvenství vrátilo opět do našeho kraje. Obyvatelům Hrušek přeji, ať jim i nadále vydrží ta úžasná pospolitost a nadšení korunované dnešní oslavou,“ zdůraznil při předání zlaté stuhy hejtman Šimek.

Zlatou stuhu za celkové vítězství v krajském kole převzali představitelé obce v čele se starostou Janem Kaufem. Hrušky tak za Jihomoravský kraj postoupily do celostátního kola, jehož vítěz se stane nositelem titulu "Vesnice roku 2018".

Ocenění v jihomoravském kole získaly následující obce:

Zlatá stuha - (za celkové vítězství v krajském kole) obec Hrušky (okres Vyškov)
Bílá stuha (za činnost mládeže) – Blatnice pod Sv. Antonínkem (okres Hodonín)
Zelená stuha (za péči o zeleň a životní prostředí) – obec Ostopovice (okres Brno-venkov)
Modrá stuha (za společenský život) – obec Kostelec (okres Hodonín)
Oranžová stuha (za spolupráci obce a zemědělského subjektu) – obec Borovník (okres Brno-venkov)

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 228 obcí z celé České republiky (z toho 25 z Jihomoravského kraje). Více o soutěži na www.vesniceroku.cz.