Návštěva delegace ze španělského Biskajska

Delegace ze španělského Biskajska zavítala v těchto dnech na jih Moravy. V prostorách brněnského sídla krajského úřadu představitele této největší provincie Baskicka přivítal ve středu 13. června 2018 hejtman Bohumil Šimek.

Členové delegace tvořené pracovníky zahraničních vztahů nebo poradci pro oblast cestovního ruchu a propagaci se v Jihomoravském kraji zajímali především o problematiku turistického ruchu. Postupně tak navštívili řadu turistických lákadel jihu Moravy, jako je Mikulov nebo slavkovské bojiště. V odpoledních hodinách se se zástupci Biskajska setkal ve Slavkově náměstek hejtmana Roman Hanák.

Vedení kraje v čele s hejtmanem Bohumil Šimkem jednalo s představiteli této španělské provincie již v listopadu minulého roku, kdy jihomoravská delegace spolu s brněnským primátorem Petrem Vokřálem navštívila Bilbao, jež je jeho hlavním městem. V průběhu třídenní pracovní cesty se hejtman Bohumil Šimek v prostorách úřadu Biskajské vlády oficiálně setkal také s prezidentem provincie Biskajsko Unaiem Rementeriou.

Biskajsko je největší Baskickou provincií - počet obyvatel Brna a Bilbaa, resp. Biskajska ve srovnání s jižní Moravou, je velmi podobný (města mají cca 360 tisíc, regiony 1 150 000 obyvatel). 

foto JMKfoto JMKfoto JMK