Čtvrtý ročník fotbalového turnaje čtyř regionů

Ve dnech 7. 6. a 8. 6. 2018 hostil Jihomoravský kraj čtvrtý ročník fotbalového turnaje čtyř regionů určeného pro patnácti a šestnáctileté žáky.

Spolková země Dolní Rakousko a kraje Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina na základě Dohody o spolupráci, jejímž cílem je prohloubení dobrých sousedských vztahů, vyslaly na Turnaj 4 regionů své reprezentační fotbalové týmy. Turnaj, který se odehrál na Městském stadionu ve Znojmě, zahájila členka rady Jihomoravského kraje JUDr. Jana Pejchalová. Zázemí prvoligového fotbalového stadionu bylo skvělé, za bonus navíc lze považovat vydařené počasí.

Po vzájemných zápasech zvítězil tým Jihočeského kraje. Druhé místo obsadil tým Kraje Vysočina, třetí místo patří Jihomoravskému kraji a pověstnou bramborovou medaili převzali hráči ze spolkové země Dolní Rakousko.

Turnaj se konal jako dvoudenní. Hráči měli čas nejen na odpočinek a přípravu na zápasy, ale mohli se blíže poznat se svými soupeři z ostatních regionů. V předvečer turnaje se žáci pod vedením animátorů z koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem zúčastnili dvouhodinového programu a prostřednictvím různých soutěží a úkolů se učili spolupracovat v mezinárodních týmech, procvičili si své jazykové znalosti a navázali neformální přátelské vztahy.